Naar inhoud springen

Challenge League 2018/19

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie
Challenge League 2018/19
Vlag van Zwitserland
Land Zwitserland
Bond SFL
Competitie Challenge League
Seizoensdetails
Seizoen 2018/19
Kampioen Servette FC
Topscorer(s) Vlag van Zwitserland Nico Siegrist (22)
Vlag van Bosnië en Herzegovina Aldin Turkes (22)
Aantal clubs 10
Promotie naar Super League
Degradatie naar Promotion League
Gedegradeerd FC Rapperswil-Jona
Algemeen
Opgericht 1897
Navigatie
Vorige  Volgende
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

De Challenge League 2018/19 was de zestiende editie van de strijd in de tweede klasse van het Zwitserse betaald voetbal. De competitie begon op 20 juli 2018 en eindigde op 26 mei 2019. De winterstop duurde van 16 december 2018 tot 1 februari 2019.

In dit seizoen is FC Lausanne-Sport na twee seizoenen weer terug op het tweede niveau, want de Franstalige club eindigde als laatste in de Raiffeisen Super League 2017/18. Vanuit de Promotion League komt SC Kriens de competitie versterken, want FC Wohlen degradeerde vorig seizoen op vrijwillige basis vanuit de Challenge League.

Servette FC werd dit seizoen met een voorsprong van vijftien punten kampioen. Het promoveerde daarmee naar de Super League. FC Aarau mocht als nummer twee deelnemen aan de promotie/degradatiewedstrijden tegen herkanser Neuchâtel Xamax FCS. Dit is de eerste keer sinds het seizoen 2011/12 dat deze dubbel tussen de nummer twee van de Challenge League en de nummer negen van de Super League weer op de rol staat. In mei 2018 stemde een tweederdemeerderheid van de twintig Zwitserse profclubs over de terugkeer van de promotie/degradatiewedstrijden (Barrage).[1]

Geografische locatie van de clubs uit de Challenge League 2017/18.
1 = FC Winterthur // 2 = FC Wil 1900
Club Locatie Stadion Capaciteit
FC AarauAarauStadion Brügglifeld8.000
FC ChiassoChiassoStadio Comunale Riva IV5.000
SC KriensKriensStadion Kleinfeld5.360
Lausanne-SportLausanneStade Olympique de la Pontaise15.850
FC Rapperswil-JonaRapperswil-JonaStadion Grünfeld2.500
Servette FCGenèveStade de Genève30.084
FC SchaffhausenSchaffhausenLIPO Park Schaffhausen8.200
FC VaduzVlag van Liechtenstein VaduzRheinpark Stadion7.584
FC Wil 1900WilIGP Arena6.958
FC WinterthurWinterthurSchützenwiese8.550

Eerste seizoenshelft (speelronde 1–18)

[bewerken | brontekst bewerken]
Thuis \ Uit AAR CHI KRI LAS RAP SHA SER Vlag van Liechtenstein VAD WIL WIN
FC Aarau 1–2 0–2 2–2 3–0 3–1 0–2 3–1 2–0 2–3
FC Chiasso 2–3 3–3 1–1 0–1 2–1 0–3 1–3 0–2 1–3
SC Kriens 1–2 1–1 1–1 1–4 0–1 2–3 2–2 1–1 1–2
Lausanne-Sport 1–1 5–1 1–1 1–0 2–0 1–1 1–2 2–2 5–1
FC Rapperswil-Jona 2–1 0–2 1–2 2–2 3–0 1–1 2–1 0–1 0–4
FC Schaffhausen 1–3 3–2 3–2 1–1 1–0 1–1 4–1 2–0 2–2
Servette FC 3–1 5–1 1–1 0–1 4–1 3–0 4–1 2–0 2–0
Vlag van Liechtenstein FC Vaduz 2–1 4–2 2–2 1–2 3–3 1–1 1–0 0–2 0–1
FC Wil 1900 2–0 3–1 1–1 0–2 2–1 1–2 2–1 0–0 2–0
FC Winterthur 3–1 0–1 1–1 2–1 3–2 1–1 1–3 2–1 0–0
Bijgewerkt tot wedstrijden gespeeld op 16 December 2018. Bron: Swiss Super League
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.

Tweede seizoenshelft (speelronde 19–36)

[bewerken | brontekst bewerken]
Thuis \ Uit AAR CHI KRI LAS RAP SHA SER Vlag van Liechtenstein VAD WIL WIN
FC Aarau 1–0 1–1 3–0 1–0 3–2 3–3 3–0 3–1 2–2
FC Chiasso 0–1 2–2 0–5 2–1 2–2 2–1 1–2 3–1 1–1
SC Kriens 2–2 0–0 0–2 2–1 1–2 0–3 2–1 1–2 2–0
Lausanne-Sport 0–0 1–1 3–2 1–0 0–0 0–2 6–2 2–0 4–1
FC Rapperswil-Jona 1–2 0–0 1–0 0–1 2–0 1–2 4–1 4–0 1–4
FC Schaffhausen 1–2 0–2 1–2 0–2 0–2 0–2 1–1 2–0 1–3
Servette FC 1–2 3–2 4–1 3–1 5–3 6–1 2–0 0–0 5–2
Vlag van Liechtenstein FC Vaduz 2–0 1–0 3–2 2–2 3–2 0–2 1–5 1–1 1–0
FC Wil 1900 0–4 1–2 0–1 1–1 1–1 1–1 1–1 1–1 1–0
FC Winterthur 0–1 2–0 0–0 1–1 2–0 3–2 2–3 3–0 2–0
Bijgewerkt tot wedstrijden gespeeld op 26 May 2019. Bron: Swiss Super League
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
№ Club WG W G V Pnt DV DT +/−
1Servette FC362475799037+53
2FC Aarau3619710646346+17
3Lausanne-Sport361655636437+27
4FC Winterthur3616812565751+6
5FC Wil 190036101214423347–14
6Vlag van Liechtenstein FC Vaduz3611916424870–22
7FC Schaffhausen3610917394362–19
8SC Kriens3671514364658–12
9FC Chiasso369918364367–24
10FC Rapperswil-Jona3610521354759–12
Kampioen en promotie naar de Super League
Promotie/degradatiewedstrijden
Degradatie naar de Promotion League

Play-offs promotie/degradatie

[bewerken | brontekst bewerken]

Vanaf dit seizoen zullen er opnieuw promotie/degradatiewedstrijden (Barrage) worden gespeeld tussen de nummer negen van de Super League en de nummer twee van de Challenge League.

De herintroductie zorgde dit seizoen meteen voor enorm spektakel, want herkanser uit de Super League Xamax boog in de terugwedstrijd een 0-4-achterstand om. In de verlenging werd niet meer gescoord, maar Xamax nam de strafschoppen beter dan FC Aarau.


30 mei
20:00 uur
Neuchâtel Xamax FCS 0 – 4 FC Aarau Stade de la Maladière, Neuchâtel
Toeschouwers: 12.000
Scheidsrechter: Stephan Klossner



2 juni
17:00 uur
FC Aarau 0 – 4 (n.v.)
4 – 5 (n.s.)
Neuchâtel Xamax FCS Stadion Brügglifeld, Aarau
Toeschouwers: 7.526
Scheidsrechter: Adrien Jaccottet
Xamax handhaaft zich in de Super League.
FC Aarau blijft in de Challenge League.
№ClubTotaalGem
1Servette FC77.8884.327
2FC Winterthur64.9003.606
3FC Aarau59.5043.306
4Lausanne-Sport55.0483.058
5Vlag van Liechtenstein FC Vaduz26.1271.452
6FC Rapperswil-Jona25.8221.435
7SC Kriens25.2611.403
8FC Schaffhausen21.4841.194
9FC Wil 190021.1901.177
10FC Chiasso11.462637
Totaal388.6862.159