Edukira joan

Muravera

Muravera
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Eskualdea Sardinia
Former province of ItalyCagliariko probintzia
Izen ofizialaMuravera
Posta kodea09043
ISTAT kodea111042
HerriburuaMuravera
Geografia
Koordenatuak39°25′11″N 9°34′35″E / 39.4196186°N 9.5763016°E / 39.4196186; 9.5763016
Mapa
Azalera93,51 km²
Altitudea9 m
MugakideakCastiadas, San Vito eta Villaputzu
Demografia
Biztanleria5.167 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea55 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia070
Katastro kodeaF808
Sailkapen sismikoa 
MatrikulaSU
comune.muravera.ca.it

Muravera Cagliariko (Sardinia, Italia) udalerria da.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Castiadas, San Vito eta Villaputzu.

BiztanleriaUrtea1000200030004000500060001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 2.424 gizon, 2.549 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.08
 
100+
 
0.04
0.21
 
95-99
 
0.67
0.70
 
90-94
 
1.61
3.14
 
85-89
 
3.18
4.00
 
80-84
 
4.86
6.11
 
75-79
 
6.90
6.15
 
70-74
 
7.02
7.10
 
65-69
 
6.87
8.04
 
60-64
 
9.06
10.02
 
55-59
 
8.98
9.28
 
50-54
 
8.98
7.51
 
45-49
 
7.45
6.77
 
40-44
 
5.30
4.50
 
35-39
 
3.81
4.66
 
30-34
 
3.96
5.40
 
25-29
 
4.28
4.46
 
20-24
 
4.75
4.33
 
15-19
 
4.83
3.38
 
10-14
 
3.45
2.39
 
5-9
 
2.39
1.77
 
0-4
 
1.61
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 6.903 etxebizitza zeuden: 2.520 (% 36,5) okupatuta eta 4.383 (% 63,5) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 81,9 jabetzan zeuden, % 9,8 alokairuan eta % 8,3 beste titulu batekin.

6.903etxebizitza (2021)
2.520okupatuak
4.383hutsik (% 63,5)

Erabilera (2021)

2.520
4.383
Okupatuak (2.520)Hutsik edo ez-okupatuak (4.383)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

81,9
9,8
8,3
Jabetzan (81,9)Alokairuan (9,8)Beste titulu batekin (8,3)

2024an 2.564 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.195 (% 46,6) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2 kide zeuden.

2.564etxegune (2024)
1.195pertsona bakarrekoak (% 46,6)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.195
2 kide631
3 kide425
4 kide262
5 kide edo gehiago51

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Geografia
Italia
Artikulu hau Italiako geografiari buruzko zirriborroa da. Wikipedia lagun dezakezu edukia osatuz.