Edukira joan

Comacchio

Comacchio
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Emilia-Romagna
ProbintziaFerrarako probintzia
Izen ofizialaComacchio
Posta kodea44022
ISTAT kodea038006
HerriburuaComacchio
Geografia
Koordenatuak44°42′00″N 12°11′00″E / 44.7°N 12.1833°E / 44.7; 12.1833
Mapa
Azalera284,13 km²
Altitudea1 m
MugakideakArgenta, Codigoro, Lagosanto, Ostellato, Portomaggiore eta Ravenna
Demografia
Biztanleria22.017 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea77 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0533
Katastro kodeaC912
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaFE
comune.comacchio.fe.it

Comacchio Italiako udalerri bat da. Ferrarako probintzian kokatuta dago, Emilia-Romagna eskualdean. 22.017 biztanle ditu, 284,13 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Argenta, Codigoro, Lagosanto, Ostellato, Portomaggiore eta Ravenna.

BiztanleriaUrtea6000900012.00015.00018.00021.00024.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 10.844 gizon, 11.159 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.01
 
100+
 
0.05
0.10
 
95-99
 
0.33
0.65
 
90-94
 
1.54
2.56
 
85-89
 
3.24
3.94
 
80-84
 
4.27
6.66
 
75-79
 
7.15
6.72
 
70-74
 
7.69
8.28
 
65-69
 
8.16
8.39
 
60-64
 
8.50
9.14
 
55-59
 
8.80
9.59
 
50-54
 
9.15
7.44
 
45-49
 
7.47
5.58
 
40-44
 
5.54
4.89
 
35-39
 
4.57
4.55
 
30-34
 
4.01
4.59
 
25-29
 
4.41
4.17
 
20-24
 
3.90
4.34
 
15-19
 
3.65
3.73
 
10-14
 
3.04
2.57
 
5-9
 
2.39
2.10
 
0-4
 
2.12
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 42.405 etxebizitza zeuden: 10.747 (% 25,3) okupatuta eta 31.658 (% 74,7) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 77,8 jabetzan zeuden, % 15,7 alokairuan eta % 6,5 beste titulu batekin.

42.405etxebizitza (2021)
10.747okupatuak
31.658hutsik (% 74,7)

Erabilera (2021)

10.747
31.658
Okupatuak (10.747)Hutsik edo ez-okupatuak (31.658)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

77,8
15,7
Jabetzan (77,8)Alokairuan (15,7)Beste titulu batekin (6,5)

2024an 11.303 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 5.200 (% 46) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 1,9 kide zeuden.

11.303etxegune (2024)
5.200pertsona bakarrekoak (% 46)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide5.200
2 kide3.195
3 kide1.782
4 kide891
5 kide edo gehiago235

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]