Edukira joan

Postfeld

Postfeld
hiri ez den Alemaniako komunitatea
Administrazioa
Estatu burujabe Alemania
Alemaniako estatua Schleswig-Holstein
Rural district of Schleswig-HolsteinPlön District
Posta kodea24211
Udalerri kodea01057059
Geografia
Koordenatuak54°13′00″N 10°13′00″E / 54.2167°N 10.2167°E / 54.2167; 10.2167
Mapa
Azalera8,33 km²
Altitudea25 m
Demografia
Biztanleria423 (2025eko abenduaren 31)
alt_left 225 (%53,2) (%46,8) 198 alt_right
Dentsitatea51 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia04342
amtpreetzland.de… eta amtpreetzland.de…

Postfeld Alemaniako udalerria da. Schleswig-Holstein estatuan dago, Plön barrutian. Azken zentsuaren arabera 423 biztanle zituen 8,3 kilometro koadrotan banatuta.

2022ko zentsuaren arabera 423 biztanle zituen: 205 gizonezko (% 48,5) eta 218 emakumezko (% 51,5); 100 emakumeko 94,0 gizonezko zeuden. Biztanleen % 17,5 18 urtetik beherakoak ziren eta % 24,9 65 urte edo gehiagokoak. Biztanleen % 1,7 atzerriko herritartasuna zuen. Biztanleen % 37,6 ezkongabeak ziren eta % 51,5 ezkonduta edo izatezko bikote erregistratuan.[1]

Biztanleriaren tamainaUrtea3603804004204404601970198019902000201020202030PostfeldBiztanleriaren estatistikaOharra: grafiko hau Wikidatan jasotako datuetatik egin da, automatikoki. Daturen bat aldatu edo eguneratu behar izanez gero, egizu Wikidatan bertan.
Biztanleria-piramidea 2022
Guztira: 208 gizon, 221 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
12.50
 
75+
 
9.95
12.98
 
65-74
 
14.48
25.96
 
50-64
 
25.34
12.50
 
40-49
 
14.93
8.17
 
30-39
 
5.88
5.77
 
25-29
 
4.52
4.81
 
18-24
 
7.24
2.40
 
15-17
 
4.52
10.10
 
6-14
 
9.50
1.44
 
3-5
 
3.62
3.37
 
0-2
 
0.00
Iturria: Datu hauek Alemaniako erroldatik hartu dira (Alemanez) Personen: Alter (11 Altersklassen) - Familienstand (ausführlich)/Familienstand - Geschlecht. Statistisches Bundesamt (Destatis) / Zensusdatenbank 2024-07-11 (kontsulta data: 2026-09-05)..

2022ko erroldaren arabera, udalerrian biztanleen % 92,2ek ez zuen inolako migrazio-jatorririk, ez berak ez gurasoek. % 7,1k migrazio-jatorri osoa zuten: beraiek etorkinak ziren edo bi gurasoak ziren etorkinak; eta % 0,7k gurasoetako bat bakarrik zuten etorkina.[2]

Migrazio-jatorria

390
Migrazio-jatorririk gabe (390)Migrazio-jatorri osoa (30)Migrazio-jatorri partziala (3)

2022ko erroldaren arabera, udalerrian 206 etxebizitza zeuden. Horietatik gehienak (144, % 69,9) jabetzan ziren. Etxebizitzen batez besteko azalera 129,78 m²-koa zen eta batez besteko alokairua 6,27 €/m²-koa. Hutsik zeuden etxebizitzen tasa % 3,5 zen, eta okupatutako etxebizitzen artean % 76,1 jabeak okupatzen zituzten.[3]

206etxebizitza
129,78 m²batez besteko azalera
6,27 €/m²batez besteko errenta

Erabilera

144
47
Jabetzan (144)Alokairuan (47)Hutsik (11)
% 3,5hutsik dauden tasa
% 76,1jabetza tasa

Gela kopuruari dagokionez, etxebizitza gehienek 4 gela zituzten (56). Etxebizitza gehienak 1919 aurretik artean eraiki ziren (52); eraikin guztien % 86,7 1980 baino lehen eraiki zen. Berogailuari dagokionez, berogailu zentrala (zentralheizung) zen nagusi (194 etxebizitza).[3]

Gela kopurua

Gela bakarra0
2 gela5
3 gela16
4 gela56
5 gela54
6 gela37
7 gela edo gehiago35

Eraikuntza garaia

1919 aurretik52
1919-194914
1950-195916
1960-196917
1970-197939
1980-198916
1990-199922
2000-200927
2010-20150
2016 eta geroago0

Berogailu mota

194
Urrutiko berogailu-sarea (Fernheizung) (4)Berogailu zentrala (Zentralheizung) (194)Labe indibiduala (4)

Guztira 165 bizitegi-eraikin zeuden. Eraikinen gehiengoa etxe bakartua zen (148, % 89,7). Eraikinen artean, gehienek etxebizitza bakarra zuten (147).[3] Guztira 190 etxegune zeuden. Etxegune gehienak 2 pertsonakoak ziren (87, % 45,8). Etxegune motari dagokionez, gehienak bikotea, seme-alabarik gabe ziren (79, % 41,6).[4]

165bizitegi-eraikin
190etxegune

Eraikin mota

148
Etxe bakartua (148)Etxe atxikia (bikoitza) (10)Bestelako eraikin mota (8)

Etxebizitza kopurua eraikineko

147
Etxebizitza bakarra (147)2 etxebizitza (12)3-6 etxebizitza (7)7-12 etxebizitza (3)

Etxegunearen tamaina

50
87
22
19
Pertsona bakarra (50)2 pertsona (87)3 pertsona (22)4 pertsona (19)5 pertsona (10)

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]
  1. ↑ (Alemanez) Zensus 2022 – Regionaltabellen. Statistisches Bundesamt (Destatis) (kontsulta data: 2026-09-05).
  2. ↑ (Alemanez) Zensus 2022 – Regionaltabelle: Demografie. Statistisches Bundesamt (Destatis) 2024-07-11.
  3. 1 2 3 (Alemanez) Zensus 2022 – Regionaltabelle: Gebäude und Wohnungen. Statistisches Bundesamt (Destatis) 2024-07-11.
  4. ↑ (Alemanez) Zensus 2022 – Regionaltabelle: Haushalte und Familien. Statistisches Bundesamt (Destatis) 2024-07-11.

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]