Edukira joan

Issogne

Issogne
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Eskualdea Aostako Harana
Izen ofizialaIssogne
Posta kodea11020
ISTAT kodea007037
HerriburuaIssogne
Geografia
Koordenatuak45°39′00″N 7°41′00″E / 45.65°N 7.6833°E / 45.65; 7.6833
Mapa
Azalera23,61 km²
Altitudea387 m
MugakideakChampdepraz, Champorcher, Verrès, Arnad eta Pontboset
Demografia
Biztanleria1.301 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea55 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0125
Katastro kodeaE371
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaAO
comune.issogne.ao.it

Issogne Italiako udalerri bat da. Aostako Haranean kokatuta dago. 1.301 biztanle ditu, 23,61 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Champdepraz, Champorcher, Verrès, Arnad eta Pontboset.

BiztanleriaUrtea7008009001000110012001300140015001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 646 gizon, 637 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
0.15
 
95-99
 
0.31
0.93
 
90-94
 
1.26
2.17
 
85-89
 
3.92
3.56
 
80-84
 
4.87
5.88
 
75-79
 
4.71
5.88
 
70-74
 
6.28
7.28
 
65-69
 
9.42
10.37
 
60-64
 
8.79
7.74
 
55-59
 
6.75
8.05
 
50-54
 
8.48
9.60
 
45-49
 
7.69
6.35
 
40-44
 
4.40
4.49
 
35-39
 
3.92
4.64
 
30-34
 
4.71
3.56
 
25-29
 
3.45
3.72
 
20-24
 
4.40
6.35
 
15-19
 
6.12
4.64
 
10-14
 
4.40
2.17
 
5-9
 
3.61
2.48
 
0-4
 
2.51
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 1.017 etxebizitza zeuden: 648 (% 63,7) okupatuta eta 369 (% 36,3) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 79,8 jabetzan zeuden, % 10,5 alokairuan eta % 9,7 beste titulu batekin.

1.017etxebizitza (2021)
648okupatuak
369hutsik (% 36,3)

Erabilera (2021)

648
369
Okupatuak (648)Hutsik edo ez-okupatuak (369)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

79,8
10,5
9,7
Jabetzan (79,8)Alokairuan (10,5)Beste titulu batekin (9,7)

2024an 645 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 291 (% 45,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2 kide zeuden.

645etxegune (2024)
291pertsona bakarrekoak (% 45,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide291
2 kide177
3 kide94
4 kide68
5 kide edo gehiago15

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]