Mine sisu juurde

NHL-i hooaeg 2018–2019

Allikas: Vikipeedia
NHL-i hooaeg 2018–2019
KuupĂ€evad 3. oktoober 2018 – 6. aprill 2019
← 2017–2018

NHL-i hooaeg 2018–2019 oli NHL-i 102. hooaeg (101. hooaeg, kui jĂ€tta kĂ”rvale NHL-i tööseisaku tĂ”ttu Ă€ra jÀÀnud hooaeg 2004–05). KĂ”ik 31 vĂ”istkonda pidasid 3. oktoobrist 2018 kuni 6. aprillini 2019 toimunud pĂ”hihooajal kokku 82 mĂ€ngu. Stanley karika finaalseeria peeti mai lĂ”pus ja juuni alguses. Hooaja 2018–2019 Stanley karika vĂ”itis esimest korda St. Louis Blues.

PĂ”hihooaja edukaim klubi oli Tampa Bay Lightning, kes sai 62 vĂ”itu ja kogus 128 punkti. Sellega vĂ”itis Lightning esimest korda klubi ajaloos Presidents' Trophy. PĂ”hihooajal oli suutnud Lightningust enim punkte koguda ainult Detroit Red Wings hooajal 1995–1996. MĂ”lemal klubil Ă”nnestus vastavatel hooaegadel saada 62 vĂ”itu. Idakonverentsi veerandfinaalis ehk Stanley karika esimeses ringis lĂ€ks Lightning kokku Idakonverentsi viimase klubina vĂ€ljalangemismĂ€ngudele jĂ”udnud Columbus Blue Jacketsiga. Kuigi Lightningut peeti selles seerias ĂŒlekaalukaks favoriidiks, kaotati Blue Jacketsile mĂ€ngudega 0:4. Seejuures oldi seeria esimeses mĂ€ngus pĂ€rast esimest kolmandikku veel juhtimas 3:0 (mĂ€ng kaotati 3:4). KĂ”ik ĂŒlejÀÀnud kolm mĂ€ngu vĂ”itis Blue Jackets vĂ€hemalt kahevĂ€ravalise eduga. Sellega sai Lighting esimeseks Presidents' Trophy vĂ”itnud klubiks, mis ei suutnud vĂ€ljalangemismĂ€ngudes ĂŒhtegi vĂ”itu saavutada. Samal ajal pÀÀses Blue Jackets esimest korda klubi ajaloos vĂ€ljalangemismĂ€ngudes esimesest ringist kaugemale.

Esimest korda NHL-i ajaloos langesid Stanley karika esimeses ringis vĂ€lja mĂ”lema konverentsi meistrid ja kĂ”ikide divisjonide vĂ”itjad: lisaks Lightningule kaotasid eelmise hooaja Stanley karika vĂ”itja Washington Capitals, LÀÀnekonverentsi vĂ”itja Calgary Flames ja Keskdivisjoni vĂ”itja Nashville Predators. KĂ”ikide divisjonide vĂ”itjad kaotasid wild card '​​iga vĂ€ljalangemismĂ€ngudele jĂ”udnud klubidele.

Stanley karika finaali jĂ”udsid Idakonverentsi meister Boston Bruins ja LÀÀnekonverentsi meister St. Louis Blues. See oli neljas kord jĂ€rjest, kui ĂŒks klubist vĂ”istles finaalseerias oma esimese karikavĂ”idu nimel. Enne seda oli Bruins finaalseerias mĂ€nginud viimati 2013. aastal ja Blues 1970. aastal, mil kaotati just Bruinsile. Blues oli enne hooaeg 2018–19 jĂ”udnud finaalseeriani kolmel korral ning kĂ”igil eelnevatel kordadel oldi kaotatud mĂ€ngudega 0:4. 2019. aasta Stanley karika finaalseeria teises mĂ€ngus saavutas Blues lĂ€bi aegade oma esimese finaalseeria vĂ”idu, kui alistas Bruinsi lisaajal 3:2. Esimest korda pĂ€rast 2011. aastat lĂ€ks vĂ”itja selgitamiseks vaja seitsmendat mĂ€ngu. Otsustavas seitsmendas mĂ€ngus vĂ”itis Blues Bruinsi tulemusega 4:1 ja vĂ”itis esimest korda klubi ajaloos Stanley karika. Bluesi vĂ”idu teeb tĂ€helepanuvÀÀrsemaks ka see, et veel 6. jaanuaril paikneti LÀÀnekonverentsis viimasel kohal.

Hooaja 2018–2019 tĂ€htede mĂ€ng peeti 26. jaanuaril 2019 San Jose Sharksi kodustaadionil SAP Center.

PÔhihooaeg

[muuda | muuda lÀhteteksti]
Idakonverents
Metropolitani divisjon
LÔpptabel
Koht Klubi M V K KK VV SV Pkt VNL
1.Ameerika Ühendriigid Washington Capitals824826827824910444
2.Ameerika Ühendriigid New York Islanders824827722819610343
3.Ameerika Ühendriigid Pittsburgh Penguins8244261227324110042
4.Ameerika Ühendriigid Carolina Hurricanes82462972452239944
5.Ameerika Ühendriigid Columbus Blue Jackets82473142582329845
6.Ameerika Ühendriigid Philadelphia Flyers82373782442818234
7.Ameerika Ühendriigid New York Rangers823236142272727826
8.Ameerika Ühendriigid New Jersey Devils823141102222757228
Idakonverents
Atlandi divisjon
LÔpptabel
Koht Klubi M V K KK VV SV Pkt VNL
1.Ameerika Ühendriigid Tampa Bay Lightning826216432522212856
2.Ameerika Ühendriigid Boston Bruins824924925921510747
3.Kanada Toronto Maple Leafs824628828625110046
4.Kanada Montreal Canadiens82443082492369641
5.Ameerika Ühendriigid Florida Panthers823632142672808633
6.Ameerika Ühendriigid Buffalo Sabres823339102262717628
7.Ameerika Ühendriigid Detroit Red Wings823240102272777429
8.Kanada Ottawa Senators82294762423026429
LÀÀnekonverents
Vaikse ookeani divisjon
LÔpptabel
Koht Klubi M V K KK VV SV Pkt VNL
1.Kanada Calgary Flames825025728922710750
2.Ameerika Ühendriigid San Jose Sharks824627928926110146
3.Ameerika Ühendriigid Vegas Golden Knights82433272492309340
4.Ameerika Ühendriigid Arizona Coyotes82393582132238635
5.Kanada Vancouver Canucks823536112252548129
6.Ameerika Ühendriigid Anaheim Ducks823537101992518032
7.Kanada Edmonton Oilers82353892322747932
8.Ameerika Ühendriigid Los Angeles Kings82314292022637128
LÀÀnekonverents
Keskdivisjon
LÔpptabel
Koht Klubi M V K KK VV SV Pkt VNL
1.Ameerika Ühendriigid Nashville Predators824729624021410043
2.Kanada Winnipeg Jets82473052722449945
3.Ameerika Ühendriigid St. Louis Blues82452892472239942
4.Ameerika Ühendriigid Dallas Stars82433272102029342
5.Ameerika Ühendriigid Colorado Avalanche823830142602469036
6.Ameerika Ühendriigid Chicago Blackhawks823634122702928433
7.Ameerika Ühendriigid Minnesota Wild82373692112378336
Legend:     = Presidents' Trophy vĂ”itja (pĂ”hihooaja edukaim klubi),     = divisjoni vĂ”itja,     = vĂ€ljalangemismĂ€ngudele jĂ”udnud     = wild card '​iga vĂ€ljalangemismĂ€ngudele jĂ”udnud

VÀljalangemismÀngud

[muuda | muuda lÀhteteksti]
  1. ring 2. ring Konverentsi finaalid Stanley karika finaal
                                     
A1  Tampa Bay 0  
WC  Columbus 4  
  WC  Columbus 2  
  A2  Boston 4  
A2  Boston 4
A3  Toronto 3  
  A2  Boston 4  
Idakonverents
  WC  Carolina 0  
M1  Washington 3  
WC  Carolina 4  
  WC  Carolina 4
  M2  New York 0  
M2  NY Islanders 4
M3  Pittsburgh 0  
  A2  Boston 3
  C3  St. Louis 4
C1  Nashville 2  
WC  Dallas 4  
  WC  Dallas 3
  C3  St. Louis 4  
C2  Winnipeg 2
C3  St. Louis 4  
  C3  St. Louis 4
LÀÀnekonverents
  P2  San Jose 2  
P1  Calgary 1  
WC  Colorado 4  
  WC  Colorado 3
  P2  San Jose 4  
P2  San Jose 4
P3  Vegas 3  

Legend

  • A1, A2, A3 – Atlanti divisjoni esimene, teine ja kolmas
  • M1, M2, M3 – Metropolitani divisjon esimene, teine ja kolmas
  • C1, C2, C3 – Keskdivisjon esimene, teine ja kolmas
  • P1, P2, P3 – Vaikse ookeani divisjoni esimene, teine ja kolmas
  • WC – wild card '​iga vĂ€ljalangemismĂ€ngudele jĂ”udnud

PÔhihooaeg

[muuda | muuda lÀhteteksti]

Allikas VÀljakumÀngijad

Enim punkte
MĂ€ngija Punkte
Venemaa Nikita KutĆĄerov (TBL)128
Kanada Connor McDavid (EDM)116
Ameerika Ühendriigid Patrick Kane (CHI)110
Saksamaa Leon Draisaitl (EDM)105
Kanada Brad Marchand (BOS)100
Kanada Sidney Crosby (PIT)100
Kanada Nathan MacKinnon (COL)99
Ameerika Ühendriigid Johnny Gaudreau (CGY)99
Kanada Steven Stamkos (TBL)98
Soome Aleksandr Barkov (FLO)96
Enim vÀravaid
MĂ€ngija VĂ€ravaid
Venemaa Aleksandr OvetĆĄkin (WSH)51
Saksamaa Leon Draisaitl (EDM)50
Kanada John Tavares (TOR)47
Kanada Steven Stamkos (TBL)45
Ameerika Ühendriigid Patrick Kane (CHI)44
Venemaa Nikita KutĆĄerov (TBL)41
Kanada Connor McDavid (EDM)41
Kanada Nathan MacKinnon (COL)41
Kanada Brayden Point (TBL)41
Ameerika Ühendriigid Alex DeBrincat (CHI)41
Enim vÀravasööte
MÀngija Sööte
Venemaa Nikita KutĆĄerov (TBL)87
Kanada Connor McDavid (EDM)75
Ameerika Ühendriigid Blake Wheeler (WPG)71
Kanada Mitchell Marner (TOR)68
Kanada Brent Burns (SJS)67
Ameerika Ühendriigid Patrick Kane (CHI)66
Kanada Sidney Crosby (PIT)65
Kanada Brad Marchand (BOS)64
Ameerika Ühendriigid Johnny Gaudreau (CGY)63
Kanada Claude Giroux (PHL)63
+/-
MĂ€ngija +/-
Kanada Mark Giordano (CGY)+39
Ameerika Ühendriigid Ryan McDonagh (TBL)+38
Ameerika Ühendriigid Brett Pesce (CAR)+35
Rootsi Mikael Backlund (CGY)+34
Ameerika Ühendriigid Brian Dumoulin (PIT)+31
Rootsi Elias Lindholm (CGY)+30
Soome Teuvo TerÀvÀinen (CAR)+30
Ameerika Ühendriigid Ron Hainsey (TOR)+30
Kanada T. J. Brodie (CGY)+29
Kanada Brayden Point (TBL)+27

VÀravavahid, kes mÀngisid vÀhemalt 1200 minutit:

Parim tÔrjeprotsent
MĂ€ngija %
Kanada Ben Bishop (DAL).934
Rootsi Robin Lehner (NYI).930
Ameerika Ühendriigid Jack Campbell (LAK).928
Saksamaa Thomas Greiss (NYI)
Kanada Jordan Binnington (STL)
.927
Keskmiselt vÀravaid mÀngus
MĂ€ngija GAA
Kanada Jordan Binnington (STL)1,89
Kanada Ben Bishop (DAL)1,98
Rootsi Robin Lehner (NYI)2,13
Saksamaa Thomas Greiss (NYI)2,28
Ameerika Ühendriigid Jack Campbell (LAK)2,30
Enim nullimÀnge
MÀngija NullimÀnge
Venemaa Sergei Bobrovski (CBJ)9
Kanada Marc-André Fleury (VGK)8
Kanada Ben Bishop (DAL)7
Venemaa Andrei Vassilevski (TBL)
Rootsi Robin Lehner (NYI)
6
Enim vÔite
MÀngija VÔidud
Venemaa Andrei Vassilevski (TBL)39
Venemaa Sergei Bobrovski (CBJ)37
Taani Frederik Andersen (TOR)
Kanada Martin Jones (SJS)
36
Kanada Marc-André Fleury (VGK)
Kanada Carey Price (MTL)
35

VÀljalangemismÀngud

[muuda | muuda lÀhteteksti]

Allikas VÀljakumÀngijad

Enim punkte
MĂ€ngija Punkte
Kanada Brad Marchand (BOS)23
Kanada Ryan O'Reilly (STL)23
Kanada Logan Couture (SJS)20
Kanada Jaden Schwartz (STL)20
Tƥehhi David Pastrƈåk (BOS)19
Kanada Alex Pietrangelo (STL)19
Ameerika Ühendriigid Torey Krug (BOS)18
Venemaa Vladimir Tarassenko (STL)17
Kanada Patrice Bergeron (BOS)17
Ameerika Ühendriigid Charlie Coyle (BOS)16
Enim vÀravaid
MĂ€ngija VĂ€ravaid
Kanada Logan Couture (SJS)14
Kanada Jaden Schwartz (STL)12
Venemaa Vladimir Tarassenko (STL)11
TĆĄehhi TomĂĄĆĄ Hertl (SJS)10
Ameerika Ühendriigid Charlie Coyle (BOS)9
Kanada Patrice Bergeron (BOS)9
Tƥehhi David Pastrƈåk (BOS)9
Kanada Brad Marchand (BOS)9
Kanada Ryan O'Reilly (STL)8
Soome Teuvo TerÀvÀinen (CAR)7
Enim vÀravasööte
MÀngija Sööte
Ameerika Ühendriigid Torey Krug (BOS)16
Kanada Alex Pietrangelo (STL)16
Kanada Ryan O'Reilly (STL)15
Rootsi Erik Karlsson (SJS)14
Kanada Brad Marchand (BOS)14
Tơehhi David Krejčí (BOS)12
Ameerika Ühendriigid Jaccob Slavin (CAR)11
Kanada Brent Burns (SJS)11
Rootsi Gustav Nyquist (SJS)10
Kanada Colton Parayko (STL)10
+/-
MĂ€ngija +/-
Slovakkia Zdeno ChĂĄra (BOS)11
Ameerika Ühendriigid Brandon Carlo (BOS)10
Kanada Jay Bouwmeester (STL)9
Kanada Jaden Schwartz (STL)9
Rootsi John Klingberg (DAL)8
Ameerika Ühendriigid Charlie Coyle (BOS)8
Kanada Danton Heinen (BOS)7
Kanada Jordan Staal (CAR)7
Rootsi Carl Gunnarsson (STL)7
Ameerika Ühendriigid Ian Cole (COL)6

VÀravavahid, kes mÀngisid vÀhemalt 420 minutit:

Allikas

Parim tÔrjeprotsent
MĂ€ngija %
Rootsi Robin Lehner (NYI).936
Soome Tuukka Rask (BOS).934
Kanada Ben Bishop (DAL).933
Saksamaa Philipp Grubauer (COL).925
Venemaa Sergei Bobrovski (CBJ).925
Keskmiselt vÀravaid mÀngus
MĂ€ngija GAA
Rootsi Robin Lehner (NYI)2,00
Soome Tuukka Rask (BOS)2,02
Kanada Ben Bishop (DAL)2,22
Saksamaa Philipp Grubauer (COL)2,30
Venemaa Sergei Bobrovski (CBJ)2,41
Enim nullimÀnge
MÀngija NullimÀnge
TĆĄehhi Petr MrĂĄzek (CAR)
Soome Tuukka Rask (BOS)
2
Kanada Jordan Binnington (STL)
Kanada Marc-André Fleury (VGK)
Kanada Braden Holtby (WSH)
Saksamaa Philipp Grubauer (COL)
Kanada Mike Smith (CGY)
1
Enim vÔite
MÀngija VÔidud
Kanada Jordan Binnington (STL)16
Soome Tuukka Rask (BOS)15
Kanada Martin Jones (SJS)10
Saksamaa Philipp Grubauer (COL)7
Kanada Ben Bishop (DAL)7
  • 3. oktoobril 2018 sai Montreal Canadiensi rĂŒndaja Jesperi Kotkaniemi esimeseks 2000. aastatel sĂŒndinud mĂ€ngijaks, kes on mĂ€nginud mĂ”nes PĂ”hja-Ameerika neljas suurimas spordiliigas.[1]
  • 16. oktoobril pĂŒstitas Edmonton Oilersi rĂŒndaja Connor McDavid NHL-i rekordi, olles osaline (vĂ€rav vĂ”i resultatiivne sööt) oma klubi meeskonna pĂ”hihooaja kĂ”igis esimeses ĂŒheksas vĂ€ravas. Eelmine rekord kuulus Adam Oatesile, kes oli hooajal 1986–87 osaline Detroit Red Wingsi seitsmes esimeses vĂ€ravas.[2]
  • 1. novembril lĂ”id Montreal Canadiensi mĂ€ngijad mĂ€ngus Washington Capitalsi vastu kaks vĂ€ravat vaid kahesekundlise vahega, mis on NHL-i rekord. Enne seda oli kahe ĂŒhe meeskonna löödud vĂ€ravate vahe rekord kolm sekundit ning see rekord oli jagamisel kolme klubi vahel.[3]

Individuaalsed auhinnad

[muuda | muuda lÀhteteksti]

SĂŒmboolsed koosseisud

[muuda | muuda lÀhteteksti]
First All-Star-Team
RĂŒndajad: Aleksandr OvetĆĄkin (WSH) Connor McDavid (EDM) Nikita KutĆĄerov (TBL)
Kaitsjad: Brent Burns (SJS) Mark Giordano (CGY)
VĂ€ravavaht: Andrei Vassilevski (TBL)
Second All-Star-Team
RĂŒndajad: Brad Marchand (BOS) Sidney Crosby (PIT) Patrick Kane (CHI)
Kaitsjad: John Carlson (WSH) Victor Hedman (TBL)
VĂ€ravavaht: Ben Bishop (DAL)
All-Rookie-Team
RĂŒndajad: Anthony Cirelli (TBL) Elias Pettersson (VAN) Brady Tkachuk (OTA)
Kaitsjad: Rasmus Dahlin (BUF) Miro Heiskanen (DAL)
VĂ€ravavaht: Jordan Binnington (STL)

KarjÀÀri lÔpetanud mÀngijad

[muuda | muuda lÀhteteksti]

Hooajal 2018–2019 lĂ”petasid NHL-i karjÀÀri teiste seas jĂ€rgmised mĂ€ngijad:

  1. ↑ "Call of the Wilde: Opening night". globalnews.ca. 3.10.2018. Vaadatud 28.11.2018
  2. ↑ "Oilers' Connor McDavid makes statement with record-setting performance - Sportsnet.ca". Sportsnet.ca. 16.8.2018. Vaadatud 28.11.2018
  3. ↑ "VIDEO | NHL-is visati kaks vĂ€ravat vaid kahesekundilise vahega". Delfi Sport. 2.11.2018. Vaadatud 28.11.2018